ODBORNÝ PROGRAM 20. ŠKOLY HMOTNOSTNÍ SPEKTROMETRIE BUDE ZAMĚŘEN ZEJMÉNA NA SOUČASNÉ TRENDY V OBLASTI HMOTNOSTNÍ SPEKTROMETRIE.


Jubilejní 20. ročník Školy hmotnostní spektrometrie samozřejmě počítá se speciálním programem. Zavede nás k počátkům hmotnostní spektrometrie v České Republice i na Slovensku v milé společnosti pamětníků a významných osobností tohoto oboru. Samozřejmě, nezůstane jen u vzpomínání a historie, ale zaměříme se zejména na moderní trendy a současné aplikace. Můžete se těšit na teoretické i praktické přednášky zahrnující mnoho odvětví přes analýzu malých molekul v bioanalýze, v analýze rostlinných materiálů, v „-omics sciences“ až po analýzu velkých molekul v proteomice a analýze bioléčiv.

Abychom pro vás připravili co nejzajímavější program, oslovujeme nyní naše renomované i vámi oblíbené přednášející. Z jejich zajímavých přednášek a následujících diskuzí, ať již v plénu nebo v kuloárech, si tak budete moci rozšířit svoje dosavadní znalosti či získat inspiraci.

Mezi jinými naše pozvání na letošní ročník Školy přijal i renomovaný odborník v oblasti hmotnostní spektrometrie, profesor František Tureček. Jistě všichni dobře známe monografii o interpretaci spekter, kterou zpracovali společně s profesorem McLaffertym. V rámci programu budeme mít možnost vyslechnout si jak jeho vzpomínkovou, tak odbornou přednášku.

Odborný program Školy MS ke stažení: ZDEStejně jako v minulém ročníku, i letos do programu zařadíme dva tematicky odlišně zaměřené Krátké kurzy s pokročilou úrovní a Sekci plakátových sdělení. Novinkou bude paralelní krátký kurz pro začátečníky, kde účastníci budou mít možnost seznámit se s problematikou hmotnostní spektrometrie od základů. Tak bychom chtěli umožnit sledovat odborný program Školy, který letos bude spíše na pokročilejší úrovni, i těm, kteří s hmotnostní spektrometrií teprve začínají.


Cena Vladimíra Hanuše za rok 2019


Soutěž o Cenu Vladimíra Hanuše pořádá každoročně Spektroskopická společnost Jana Marka Marci a je udělována za nejlepší publikovanou práci v oboru hmotnostní spektrometrie. Tato cena je věnována památce Vladimíra Hanuše, předního odborníka, který se zásadním způsobem zasloužil o rozvoj hmotnostní spektrometrie. Sponzorem letošního ročníku je společnost Pragolab. Na 20. Škole hmotnostní spektrometrie bude vyhlášen vítěz Ceny Vladimíra Hanuše za rok 2019 a s tématem jeho práce se seznámíme formou přednášky ve slavnostní sekci v pondělí odpoledne. Více informací o soutěži lze nalézt na stránkách společnosti www.spektroskopie.cz.


Schéma programu Školy MS:


Schéma programu a rozložení sekcí zůstane obvyklé, tedy se zahájením v pondělí odpoledne a s ukončením v pátek dopoledne. Připravili jsme zatím předběžné schéma rozvržení sekcí, avšak avizujeme, že jejich uspořádání se ještě může měnit v návaznosti na dostupnost přednášejících.Předchozí ročníky Školy hmotnostní spektrometrie


19. Škola hmotnostní spektrometrie

18. Škola hmotnostní spektrometrie

17. Škola hmotnostní spektrometrie

16. Škola hmotnostní spektrometrie

15. Škola hmotnostní spektrometrie

14. Škola hmotnostní spektrometrie

13. Škola hmotnostní spektrometrie

Další ročníky

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Partneři