Součástí registračního poplatku na Školu hmotnostní spektrometrie je účast na kulturně poznávacích výletech po Krkonoších v rámci středečního odpoledne.1) Návštěva pivovaru Medvěd

Historie vaření piva ve Vrchlabí sahá až do středověku. Vrchlabský pivovar měl výbornou pověst a kvalita místního piva se rovnala kvalitě tehdejšího ležáku z Plzně. V roce 1995 byl v Hořejším Vrchlabí založen minipivovar Krkonošský medvěd, který navazuje na tradici původních pivovarů. Od počátku se v Krkonošském medvědovi vařilo velmi kvalitní pivo, které vyhrávalo na mnoha degustačních soutěžích. Vyrábí se zde klasické české ležáky, které tvoří základ pivní nabídky, ale nebojí se zde vyrábět ani další druhy speciálních piv. Součástí výletu bude prohlídka pivovaru, kterým nás provede místní sládek. Samozřejmostí je také ochutnávka vybraných piv.

www.pivovarskabasta.cz/cs/pivovar
2) Výlet na hrad Pecka

Hrad Pecka je zřícenina hradu ze 14. století, která byla později přestavěna na renesanční zámek. Nachází se nad stejnojmenným městysem na severovýchodě okresu Jičín v Královéhradeckém kraji. Hrad je pojmenován po hoře, na které stojí. Hrad Pecka je jediným interiérově zpřístupněným objektem v celém regionu středního Podkrkonoší a Krkonoš. Nejznámějším majitelem Pecky byl cestovatel, spisovatel a hudební skladatel Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. Pecku ale vlastnily i jiné významné osobnosti, například páni z Rožmitálu (švagři Jiřího z Poděbrad), nejvyšší písař království českého Mikuláš Hořický z Hořic (zač. 16. stol.), a po Harantově smrti pak krátce i Albrecht z Valdštejna.

www.hradpecka.cz
3) Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátných lesů Krkonošského národního parku. Trasa o délce více než 1500 m vás provede druhově pestrým lesem a budete tak mít možnost poznat zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Vrchol věže o výšce 45 metrů pak nabídne krásný výhled na Krkonoše a lesní mohykány staré přes 150 let. Součástí prohlídky je i unikátní naučné centrum v podzemí rozhledny představující spletitý kořenový systém stromů.

www.stezkakrkonose.cz/
4) Individuální program

V letních měsících nabízí okolí Špindlerova Mlýna nespočet turistických a cyklistických tras, ve městě samotném najdete širokou nabídku sportovních a rekreačních aktivit. Z turistických tras můžeme kromě známé Sněžky doporučit taktéž trasu k Prameni Labe, či Špindlerově nebo Martinově boudě. Mimo horské vrcholy se dá vydat po zelené turistické značce k Labské přehradě. Samotný Špindlerův Mlýn nabízí široké rekreační vyžití ať už na kurtech, bobové dráze či při půjčení lodiček nebo přemostění přehrady. Více informací lze nalézt přímo na webových stránkách Špindlerova Mlýna:

www.mestospindleruvmlyn.cz

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Partneři